Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajem. Zajišťuje zdravotnickou záchrannou službu na území Královéhradeckého kraje, na území o rozloze 4759 km² s počtem obyvatel 550 804. Hlavním úkolem ZZS KHK je na základě tísňové výzvy poskytovat přednemocniční neodkladnou péči osobám se závažným postižením zdraví nebo v přímém ohrožení života, to přímo na místě události. Zdravotnická záchranná služba je základní složkou Integrovaného záchranného systému (IZS).

Aktuálně ZZS KHK provozuje 31 výjezdových týmů, které jsou rozmístěny na 15 výjezdových základnách ve 13 městech.  Z toho je 10 výjezdových skupin s lékařem a 21 výjezdových skupin bez lékaře.

ZZS KHK zajišťuje dvě základní zdravotní služby.

zdravotnickou záchrannou službu

Jedná se o poskytování přednemocniční neodkladné péče poskytované pacientovi přímo na místě vzniku závažného postižení zdraví nebo přímého ohrožení života a během jeho přepravy k cílovému poskytovateli akutní lůžkové péče.

převoz pacientů neodkladné péče (PPNP)

Jedná se o službu, která spočívá v přepravě pacientů neodkladné péče mezi poskytovateli zdravotních služeb výhradně za podmínek soustavného poskytování neodkladné péče během přepravy.

 

Kontaktní osoba:

Ester Hanušová Wilczek

+420 604 536 870

wilczekes@zzskhk.cz